25 lat marki Marwit – ile wypijecie na 25 lecie?

25 lat marki Marwit – ile wypijecie na 25 lecie?

25 lat marki Marwit – ile wypijecie na 25 lecie?

To już 25 lat! niewiarygodne, gdyby mnie ktoś spytał kiedy świeżo wyciskane soki pojawiły się w na półkach sklepowych powiedziałabym, że max 5-7 lat temu :) a tu już 25! w tym czasie do soków dołączyły zupy i smoothie, w wielu smakach i o wielu składnikach, jednak niezmiennie wszystkie są naturalne, bez zbędnych dodatków i ulepszaczy i niech tak zostanie.

Świętując swoją piękną rocznicę firma Marwit poszła o kolejny krok do przodu, wraz z Fundacją Marwit Smak Zdrowia, stworzy 25 szkolnych ogrodów w całej Polsce. Na terenach szkół podstawowych w największych miastach już wiosną pojawią się ogródki warzywno-ziołowe. Dzięki nim dzieci nie tylko poznają tajniki pielęgnacji i wzrostu roślin, ale też dowiedzą się więcej o zdrowym odżywianiu i wykorzystaniu warzyw w codziennej diecie.

W programie „Szkolne Ogródki Marwit” wezmą udział szkoły z Warszawy, Katowic, Łodzi, Bydgoszczy, Szczecina, Torunia i Górska. W związku ze świętowaniem 25-lecia Firmy Marwit, w łącznie 25 placówkach wyselekcjonowanych do akcji przez Urzędy Miasta, powstaną ogródki warzywno-ziołowe, Akcja nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów, którzy na potrzeby projektu przekazali sadzonki roślin, ogrodzenie, narzędzia ogrodnicze oraz ziemię. Są wśród nich: Vilmorin Garden, Cellfast, NAC, Compo , Prosperplast, Drew-Trans II I Bayer. Akcję wspiera także Dealer BMW.

Dzięki akcji Fundacji Marwit Smak Zdrowia uczniowie poznają tajniki prowadzenia ogródka, nauczą się jak dbać o wzrastające warzywa i zioła, będą mieli możliwość obserwacji faz wzrostu roślin, a także zdobędą wiedzę pozwalającą na użycie uzyskanych płodów rolnych w tworzeniu zdrowych posiłków i przekąsek. Pilotażowy program, który zostanie przeprowadzony w 25 szkołach – rozpocznie się wiosną 2019 roku i potrwa do końca roku szkolnego. Wszystkie ogródki zostaną ufundowane i zbudowane przez Marwit- największego w Polsce producenta świeżych soków owocowych i warzywnych oraz Fundację Marwit Smak Zdrowia działającą przy firmie Marwit.

Na konferencji firmy Marwit poznaliśmy szczegółowy proces powstawania soków, nie myślcie że zaczyna się on od obrania marchewki :))) nie nie, on zaczyna się od posadzenia tej marchewki i uprawy jej, cała reszta to już tylko krok od tego byście mogli napić się swojego ulubionego soku. Jedną z ważniejszych informacji dla mnie, z której bardzo się cieszę jest niemarnowanie pulpy warzywnej i owocowej która zostaje po wyciśniętych sokach. Pulpa przerabiana jest na paszę dla zwierząt, więc absolutnie wszytko jest wykorzystywane i nic się nie marnuje. Brawo Marwit ;) Oczywiście konferencję uświetniły cudowne osoby, w tym Ewa Szabatin i Monika Morozowska, które jest znane są z tego jak bardzo dbają o swoje zdrowie i jak dużą uwagę przykładają do tego co jedzą i piją.

 

Marwit jako pierwszy w Polsce wprowadził na rynek świeże soki marchewkowe bez konserwantów, w szklanej butelce. Dzięki temu, że soki nie są pasteryzowane, zachowują o wiele więcej witamin niż ich odpowiedniki w kartonach. To jedna z tajemnic sukcesu marki i powód do dumy już od ćwierć wieku.

Historia Marwit sięga listopada 1993 roku. Założyciel marki, Maciej Jóźwicki, zaczynał mając bardzo skromne środki i wielkie marzenie o tym, żeby świeżym sokiem marchewkowym podbić polski rynek. Nie obawiał się tego, że świeże soki to towar bardzo wymagający, którego jakość zależy nie tylko od wykorzystanych produktów, ale i od szybkich i częstych dostaw do sklepów. To dlatego, że niektóre soki są zdatne do picia zaledwie przez 120 godzin (na przykład jabłkowy lub pomarańczowy), inne tylko przez 24 godziny (marchewkowy).

selfie z marchewką też musiało być :)

Z okazji jubileuszu Marwit zaprasza do wspólnego świętowania i udziału w konkursie, którego partnerem zostało BMW Dynamic Motors. Konkurs „Wiesz, co pijesz” jest podziękowaniem dla konsumentów za to, że codziennie w tysiącach polskich sklepów wybierają właśnie produkty rodzimej firmy Marwit. W jubileuszowym konkursie wygrać można samochód marki BMW, a także 5 rowerów BMW i 250 poręcznych bidonów.

Zasady i regulamin konkursu znajdziecie tutaj : http://marwit.pl/wieszcopijesz/?gclid=Cj0KCQiArenfBRCoARIsAFc1FqcLOuWpNWdJhAOjGhNALoX6bcvfBKphgAvTs3W4kAFg8G5sfvj7C9MaAmiNEALw_wcB

także bierzcie i pijcie z tego wszyscy :)

Serdeczne dzięki dla Restauracji Ruza Roza Restauracja Bałkańska (Francuska 3, Warszawa) za gościnę w swoich pięknych progach, swoją drogą zachęcam Was do odwiedzin w restauracji bo menu to absolutna uczta dla zmysłów i wielka przyjemność kulinarna.

Oczywiście największe podziękowanie dla serwisu allaboutlife.com za organizację tego cudownego wydarzenia, jak zwykle było fantastycznie. Wpadnijcie na stronę serwisu www.allaboutlife.com, zainspirujcie się i urozmaićcie swoje życie, nich będzie piękne i ciekawe.

Do zobaczenia niebawem!