Deseo, sztuka cukiernictwa, magia smaku

Deseo, sztuka cukiernictwa, magia smaku

Deseo, sztuka cukiernictwa, magia smaku

Deseo, sztuka cukiernictwa, magia smaku, nie bez powodu piszę to w Stylu Życia, a nie w Recenzjach, bo w żadnych ramach ocen to się nie mieści.

Spróbowałam absolutnie każdego ciastka i każdego smaku lodów, nawet tego który z góry wiedziałam, że smakować mi nie będzie, tak właśnie jest z matchą, nie lubię jej w żadnej innej postaci niż ciepły napój na mleku roślinnym, ale nie o matchy miałam tu pisać. Wychodzę z założenia, że żeby mieć zdanie na dany temat trzeba go posmakować.

Jestem wyjątkowo wybredna jeśli chodzi o słodycze, po pierwsze dlatego, że wolę pizzę, po drugie dlatego, że nie toleruję czekolady i cukru (o zgrozo!). Ale czasem człowiek musi…

Jeśli mam już grzeszyć to tylko w Deseo, gdzie każde ciastko to absolutna poezja smaku i wielopłaszczyznowa przyjemność jedzenia. Małe działa sztuki, w których zawsze coś chrupie, zawsze coś jest aksamitne, wyważona słodycz, absolutna przyjemność dla podniebienia.

Każde ciastko rozkładam na czynniki pierwsze, przy każdym kęsie poszukuję smaku i tekstury z opisu, nierzadko bywa że jest element zaskoczenia, spodziewasz się musu, a tu ciach galaretka :) lubię czasem te nieoczekiwane połączenia, cukiernik może być z siebie dumny, małą rzeczą można dać tyle przyjemności.

Ciastka w Deseo to zdecydowanie potwierdzenie reguły, że najważniejsze w jedzeniu są najwyższej jakości składniki. W każdym małym arcydziele widać szacunek do produktu, dbałość o każdy szczegół. Tego nie można jeść na raz, tym trzeba się delektować.

Bardzo cieszą mnie kolejne lokalizacje, zawsze mam po drodze :D 

Chcesz zrobić małą przyjemność bliskiej osobie, kup jej ciastko z Deseo, gwarantuje sukces zamiarów :)

Niektórzy mogą narzekać na ceny, zdecydowanie wolę zjeść jedno ciastko w Deseo niż paczkę byle jakich wafelków, koszt ten sam, a przyjemność smaku nieporównywalna, nie wspominając o składzie. W ofercie znajdziecie też lody, torty, praliny i kawę np. po wietnamsku, ale to już temat na inny post.

Gdzie znajdziemy te cuda? Otóż lokalizacje w Warszawie są póki co trzy:

  1. Angorska 27 (Saska Kępa)
  2. Plac żelaznej Bramy 1 (Hala Gwardii)
  3. Fabryka Koronek Burakowska 5/7 (Żoliborz)