Pierś kaczki w ziołowej marynacie, pomysł na świąteczny obiad

Pierś kaczki w ziołowej marynacie, pomysł na świąteczny obiad

Pierś kaczki w ziołowej marynacie, pomysł na świąteczny obiad. 

To będą pyszne Święta!

Świąteczny stół wymaga świątecznych potraw, szybkie a bardzo efektowne i zdrowe danie to idealny pomysł by zabłysnąć przez znajomymi i rodziną. Najlepsze w tym przepisie jest to, że robi się szybko i bez specjalnych umiejętności. Cały klucz zawarty jest w połączeniu składników, które dają efekt WOW. 

Ten przepis dobrze zaplanować trochę wcześniej, gdyż piersi muszą się trochę marynować, smaki muszą się wymieszać i „przegryźć”. 

Mój ogródek już dawno zamknięty, dlatego by moje potrawy zawsze były wspaniale aromatyczne, zdrowe i smaczne używam świeżych ziół firmy Baziółka, które pozwalają mi na gotowanie moich ulubionych potraw cały rok. 

sposób przygotowania

Piersi kaczki kroimy w plastry (razem ze skórą). Mieszamy wszystkie składniki marynaty. Umieszczamy w niej piersi kaczki, przykrywamy naczynie folią spożywczą, wsadzamy do lodówki. Idealnie byłoby gdyby kaczka marynowała się całą noc, ale kilka godzin (min 4 ;) ) też będą ok. 

Wyjmujemy z marynaty, smażymy na dobrze  rozgrzanej suchej patelni, przewracając kilka razy, aż mięso się zarumieni :) nie smażymy dłużej (łącznie!) niż 10 minut. 

Podajemy z ulubionymi dodatkami :) u mnie sałatka z pieczonych buraczków ze słodkim vinegretem oraz prawdziwe włoskie gnocchi. 

Smacznego

składniki marynaty do piersi kaczki (na ok 4 piersi)