Hala Gwardii – nowe otwarcie

Hala Gwardii – nowe otwarcie

Hala Gwardii – nowe otwarcie.

Hale przy placu Mirowskim zawsze spełniały ważne funkcje handlowe w Warszawie, teraz wchodzą na jeszcze wyższy stopień stając się centrum spożywczo, kulinarno, kulturalnym stolicy. Bardzo się cieszę, że takie miejsca powstają w moim mieście, najpierw Koszyki teraz Hala Gwardii.

Odrobina historii dla zamiejscowych i lokalesów, by mogli jeszcze bardziej docenić tomiejsce :)

Hale wzniesiono na przełomie XIX i XX wieku. Usprawniły i ulepszyły one handel warszawski przenosząc sprzedaż z nieba pod gołym niebem do zadaszonych i zamkniętych pomieszczeń. Przed wybuchem II wojny światowej działo tu ponad 900 punktów sprzedażowych. Podczas powstania warszawskiego Niemcy na terenie hal urządzili warsztaty samochodowe, wtedy hale uległy największemu zniszczeniu pod czas walk powstańczych.

Po wojnie nie planowano odbudowy budynków, a uprzątniecie pozostałości po zabudowaniach i utworzeniu parku. Hale jednak odbudowano, przez chwile funkcjonowała tam zajezdnia autobusowa. W 1953 Hala wschodnia została przekazana Milicyjnemu klubowi sportowemu Gwardia. W 1953 w hali odbyły się X Mistrzostwa Europy w Boskie. Po 1989 roku w hali znajdował się supermarket, a małą część zajmowała sekcja bokserska WSK Gwardia. 

Otwarcie tętniącego życiem miejsca spotkań.

Od 29 września Hala Gwardii, znowu wypełniona jest pysznym jedzeniem i najlepszej jakości produktami spożywczymi. Na chwilę obecną działa tam ok 20 wystawców z produktami regionalnymi i spożywczymi z całej Polski. Są punkty restauracyjne, z szerokim wachlarzem kuchni i smaków w całego świata. Jest dużo miejsca do jedzenia, można spokojnie pochodzić miedzy stoiskami, zrobić zakupy, podegustować i spędzić miło czas z najbliższymi. Bardzo mi się podoba! Szczególnie fajne są stare zdjęcia bokserów, czuć ducha historii. Jak już się najecie spójrzcie w górę pod sam dach, czekają tam na was piękne zdjęcia.  :) Idźcie i posilajcie się wszyscy, Panowie z fotografii nie policzą Wam nadprogramowych kalorii :D

Hala funkcjonuje od piątku do niedzieli w godzinach: pt -sb 8:00 – 1:00, ndz 9:00-23:00

Hala Gwardii, Plac żelaznej bramy 1, Warszawa