Oczyszczacz powietrza Therapy Air® iOn – weź głęboki oddech

Oczyszczacz powietrza Therapy Air® iOn – weź głęboki oddech

Środek lata, a ona o oczyszczaczu powietrza pisze! Zwariowała :))) przecież to czas na klimatyzator, oczyszczaczem będziemy przejmować się za kilka miesięcy. Zapewne większość z Was tak sobie myśli, ale nic bardziej mylnego! Otóż dobrze oczyszczone powietrze, jest zdrowsze i przyjemniejsze, niż to schłodzone, przez które chorujemy nawet w lato. 

Zastanawialiśmy się gdzie zawiesić oczyszczacz, salon – bo kominek i jadalnia, gabinet bo tam pracujemy, sypialnia bo tam śpimy? Padło na sypialnię, bo przecież tam mimo wszystko spędzamy najwięcej czasu. Wybierając panel zewnętrzny panel mogliśmy dopasować go do naszego wnętrza, co jest bardzo miłe, bo urządzenie od razu staje się integralną częścią naszego pomieszczenia. Dodatkowo nie musi tylko stać na podłodze i być kolejną zawalidrogą, a spokojnie można go powiesić na ścinie, przez co staje się elementem wręcz dekoracyjnym (pomyślcie o tym wybierając odpowiedni panel zewnętrzny, macie ich aż 18 do wyboru!). 

Dobra, odpalamy! 

Są różne tryby pracy. Różnorodność trybów pracy – TAION działa tak, jak chcesz i potrzebujesz:

Tryb turbo – oczyszczenie powietrza w bardzo krótkim czasie, gdy zanieczyszczenie wynika z nadmiernej ilości pyłu lub nieprzyjemnych zapachów

Tryb rytmiczny – zapewnia optymalną cyrkulację powietrza przy jednoczesnym wydajnym usuwaniu zanieczyszczeń

Tryb cichy – tryb nocny – Urządzenie przełącza się automatycznie na tryb nocy (cichy), gdy jego otoczenie pozostaje w ciemnościach dłużej niż 3 minuty. Zmniejsza się szybkość przepływu powietrza i ilość zużywanej energii. Urządzenie wraca do normalnego funkcjonowania po zapaleniu światła.

Tryb dla dzieci – obniżona szybkość przepływu powietrza, aby ochronić dzieci przed uczuciem chłodu

Zostawiamy na trybie rytmicznym i czekamy. Teraz najważniejszy jest wskaźnik zanieczyszczenia powietrza. 

AIR QUALITY – Wskaźnik stopnia zanieczyszczenia powietrza – wskazuje aktualny poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu:

• Bardzo czyste – niebieski

• Czyste – różowy

• Lekko zanieczyszczone – fioletowy

• Silnie zanieczyszczone – czerwony

Środek lata, więc byłam więcej niż pewna, że będzie różowy, lub niebieski, ku mojemu zdziwieniu dwa dni było na czerwono – szoook i ja tu śpię! 

Pierwsza wspólna noc za nami i wiecie co? Mimo, że wskaźnik skakał po różnych kolorach, pierwszy raz od bardzo bardzo długiego czasu obudziłam się bez zatkanego nosa, moje zatoki nie rozpierały mi głowy od samego rana, gardło nie było wysuszone, sprawdzałam wszystko jak tenor przed występem :) 

Po paru dniach i nocach :) zauważyłam już znacznie intensywniejsze zmiany. Gdy mam ból głowy (u migrenowców to częsty stan ;) ) idę do sypialni i tam zamyka się przed całym światem by przetrwać mój ból. Mija szybciej, niż do tej pory, to za sprawą jonów ujemnych. GENERATOR JONÓW UJEMNYCH Wytwarza ogromną ilość jonów ujemnych („hormonów szczęścia w powietrzu” i „witamin z powietrza”), dzięki czemu można cieszyć się naprawdę świeżym powietrzem; aż 220 000 na cm3 w trybie turbo – to podwójna ilość jonów, jakie znajdują się w najzdrowszych środowiskach np. wokół wielkiego wodospadu. 

Przestałam kichać ciągle i kaszleć, mimo że nie jestem specjalnym alergikiem, mamy psa który podbije każdy kurz i zostawi sierść (przecież śpi z nami w tej sypialni!). A teraz hit! mój mąż nie chrapie (albo robi to tak cicho, że w końcu mi nie przeszkadza :D ). Oddycha zupełnie inaczej, sam mówi, że czuje jakby powietrze była bardziej „miękkie” i nie wysuszało jego śluzówki. 

Jeśli nadal zastanawiacie się czy to dobre urządzenie dla Was, to jest aż 20 powodów byście je wybrali:

 1. Chroni Wasze zdrowie – redukuje mikroorganizmy, takie jak COVID-19
 2. Chroni przed grypą, zapobiega infekcjom i dalszemu rozprzestrzenianiu się chorób
 3. Idealny dla osób cierpiących na alergię – likwiduje alergeny
 4. Dla osób cierpiących na objawy kataru siennego – zmniejsza jego dolegliwości, skracając tym samym okres leczenia i ilość stosowanych leków
 5. Eliminuje na zawsze nawet najmniejsze zanieczyszczenia w powietrzu
 6. Poprawia jakość powietrza
 7. Wzmacnia zdrowie i wspiera odporność
 8. Poprawia samopoczucie – „hormony szczęścia” z powietrza
 9. Podnosi komfort życia
 10. Sprawia, że lepiej śpisz
 11. Ułatwia zachowanie czystości w domu – usuwanie kurzu
 12. Hi-tech – 5 niezawodnych filtrów (antystatyczny, antybakteryjny, HEPA, antyalergiczny, z aktywnym węglem), generator jonów ujemnych 
 13. Cichy podczas pracy
 14. 5 trybów pracy
 15. Energooszczędny
 16. Możliwość montażu na ścianie
 17. Czytelny wskaźnik monitorowania stanu powietrza
 18. Stylowy – design obudowy do każdego wnętrza
 19. Niezawodny – 5 lat gwarancji, produkt flagowy ZEPTER 
 20. Dla każdego i wszędzie, do domu, biura

Jeśli chcielibyście dowidzieć się jeszcze więcej zapraszam Was na stronę, gdzie poznacie dokładnie wszystkie zalety i możliwości oczyszczacza. http://www.therapyair.pl

https://shop.zepter.com.pl/medical/air-purifiers/therapy-air

Ja czekam na zatem na sezon grzewczy i jestem spokojna o powietrze, którym będziemy oddychać :)