Matias pod pierzynką

Matias pod pierzynką

Matias pod pierzynką to pozycja obowiązkowa na świątecznym stole. Najwyższej jakości produkty zagwarantują Wam absolutne szaleństwo idealnie skomponowanych smaków.

Matias kupujemy świeże w zalewie własnej, prawdziwy Matias jest pyszny i nie zastąpiony żadnym śledziem 'ala Matiasy. Śledź polski to śledź, Matias to Matias. Jeśli używacie Matiasów nie trzeba z nimi nic robić, jeśli naszych polskich śledzi, trzeba je pomoczyć co najmniej godzinę w mleku by zmiękły.

Matiasy/ śledzie, kroimy w kostkę 2 cm/ 2 cm (na oko), układamy na dnie naczynia, oprószamy pieprzem. Siekamy drobno cebulkę, układamy warstwę na śledziu. mieszamy majonez z jogurtem, dzielimy na dwie części, pierwszą pokrywamy cebulkę. Ścieramy ugotowane ziemniaki na tarce o grubych oczkach, układamy jako kolejną warstwę, Czas na buraczki, ja kupuję w takie gotowe ugotowane, lub upieczone zapakowane próżniowo, ścieramy je na takich samych oczkach jak ziemniaki, układamy na ziemniakach. Ostatnia warstwa to druga część majonezu z jogurtem. Na koniec siekamy pora w cienkie plasterki, posypujemy wierzch. Przykrywamy całość folią, odstawiamy w chłodne miejsce na 1-2 godzinki.

Podanie: na talerzu układamy garść kiełków i porcję śledzi :) możemy przechowywać 2-3 dni w chłodnym miejscu pod przykryciem.

Smacznego ;)

Na foremkę 20×20 cm