Bezglutenowe ciasto kokosowe ze śliwkami

Bezglutenowe ciasto kokosowe ze śliwkami

Bezglutenowe ciasto kokosowe ze śliwkami, bardzo szybkie, łatwe, smaczne i zdrowe ciasto. Jesień to niekończąca się przeplatanka szarlotki z ciastem ze śliwkami, pozostaje tylko dopracowywać i ulepszać co raz to lepsze przepisy. :)

W mikserze umieszczamy miękkie masło oraz ksylitol. Miksujemy kilka minut do uzyskania puszystej masy. Dodajemy mąki, proszek do pieczenia, oraz jajka, miksujemy do połączenia składników. Odstawiamy mikser, do masy dodajmy na jogurt oraz wiórki kokosowe, mieszamy delikatnie szpatułką do połączenia składników. Masa będzie miała konsystencje zwartej gliny, ale łatwo będzie je rozprowadzić po blaszce.

Formę wykładamy papierem do pieczenia, wykładamy ciasto, wyrównujemy powierzchnię. Układamy opestkowane śliwki skórką do dołu. Układamy je pod lekkim kątem, wciskając delikatnie w ciasto.

Piekarnik nastawiamy na 165 C i pieczemy ciastko ok 45-50 minut, następnie zwiększamy do 200 C, zmieniamy na opiekanie z góry i dopiekamy ok 15 minut. Wyjmujemy z piekarnika, zostawiamy do pełnego wystudzenia, choć bardzo trudno się powstrzymać.

:) Smacznego nie muszę życzyć bo na pewno będzie :)

Blaszka o wymiarach 29 cm x 20 cm

Wszystkie składniki powinny być
w temperaturze pokojowej.